Вибираємо фарбу
Як не крути, а без фарбування не обійтися навіть при косметичному ремонті. Які види фарб існують, які у фарб властивості і в чому відмінності, яку фарбу вибрати і як це зробити правильно? Над цими питаннями завжди починаєш замислюватися під час ремонту. При цьому ми розуміємо, що для різної поверхні потрібна різна фарба. Наприклад, фарба для стін – це одне, а фарба для підлоги або стелі – це інше. Використовують для цих цілей в більшості випадків водоемульсійну фарбу.
Водно-дисперсійна фарба, водоемульсійна фарба, водна фарба – по суті це різні назви фарби, представляє собою суспензію пігментів і наповнювачів розчинених у водних емульсіях синтетичних полімерів з додаванням різних допоміжних речовин. Фарба добре підходить для опоряджувальних робіт у житлових приміщеннях, так як утворює «дихаюче» покриття. Фарба призначена для фарбування стін і стель,всередині та ззовні приміщень, можна наносити на мінеральні (бетон, штукатурка, цегла), дерев’яні (ДСП, ДВП) і інші пористі поверхні. Так само підходить для нанесення на шпалери під фарбування.
Водно-дисперсійні фарби можна кольорувати в різні кольори і відтінки фарбою-колером.
Водно-дисперсійні фарби не токсичні, без різкого запаху, стійка до стирання, швидко висихають, легко наносяться кистю, валиком або фарборозпилювачем (пульверизатором). Стіни покриті водно-дисперсійними акриловими фарбами добре переносять механічні навантаження.
Залежно від полімеру, на основі якого виготовляється та чи інша водоемульсійна фарба для стін або стелі, виділяють декілька видів цієї продукції. Ось найпопулярніші з них: полівінілацетатні, бутадієн-стирольні, акрилові, силіконові, силікатні, мінеральні фарби. Всі вони у своєму роді є унікальними і мають свої особливості.
Полівінілацетатні фарби – підходять для фарбування стель і внутрішніх стін в сухих приміщеннях, володіють низькою водостійкістю. Підходять для фарбування стін в кімнатах, спальнях.
Бутадієн-стирольні фарби – підходять для внутрішніх оздоблювальних робіт з неяскравим штучним освітленням, тому що мають обмежену світлостійкість і можуть жовтіти під впливом УФ випромінювань. В той же час водно-дисперсійні бутадієн-стирольні фарби володіють хорошою водостійкістю. Підходять для фарбування стін в передпокоях, підвалах.
Акрилові фарби (латексні) – на сьогоднішній день є найпоширенішими, прекрасно підходять для внутрішньої і зовнішньої обробки приміщень. Акрилові фарби становлять більшість всіх водно-дисперсійних фарб та є найбільш універсальними з усієї групи матеріалів. Вони прості в застосуванні, швидко висихають, крім того стійкі до ультрафіолету і зберігають яскравість кольору. Відмінною особливістю акрилових фарб з додаванням латексу є їх здатність маскувати невеликі перепади і вади поверхонь (до 1мм) Акрилові фарби створюють еластичне водовідштовхувальне покриття, і в той же час повітропроникне – «дихаюче». Висихає акрилова фарба протягом декількох годин, до того ж вона практично не має запаху.
Силіконова фарба – виробляється на основі силікону. Незважаючи на високу вартість, водоемульсійна фарба на силіконовій основі широко використовується в будівництві завдяки своїм унікальним здібностям – вона створює паропроникне покриття, що дозволяє використовувати її на вологих поверхнях. За допомогою силіконової водоемульсійною фарби можна зафарбувати тріщини та вибоїни шириною до 2мм.
Силікатна фарба. По суті, це суміш водної емульсії на основі рідкого скла і фарбувальних пігментів. Цей вид фарби має високу паропроницаемой здатністю – при надлишку в навколишньому повітрі вологи вона поглинає його, а при нестачі віддає назад. Крім того, силікатні водоемульсійні фарби відрізняються стійкістю до різноманітних атмосферних впливів, і при використанні їх поза приміщення здатні прослужити більше 20 -ти років. Є, правда, одна умова – даний тип фарби не витримує постійного впливу великої вологості.
Мінеральна водоемульсійна фарба для внутрішніх робіт – відрізняє цей вид фарб від всіх інших присутністю в її складі гашеного вапна або цементу, що обумовлює їх пряме призначення. Вони підходять для фарбування бетонних, цегляних і оштукатурених поверхонь – хоча практика показує, що мінеральні водно дисперсійні фарби володіють прекрасною адгезією, до будь будь-якої поверхні. Мінеральна водоемульсійна фарба на основі вапна створює умови, за яких не зможе розмножуватися жоден вид грибка або цвілі тобто володіє прекрасними антисептичними властивостями і є стійкою до сухого стирання та біологічних забруднень. Найкращий ефект для досягнення оптимального мікроклімату в приміщенні, що забезпечує «дихання стін», отримується, при використанні з вапняними штукатурками. Після застигання мінеральна фарба створює міцний, стійкий до механічних навантажень і впливу світла, поверхневий захист.