Основні помилки при фарбуванні

1. Правильна підготовка поверхні.
Розпочинаючи фарбування, часто пропускають початковий етап, метою якого є підготовка стін до нанесення фарби. Оптимістично припустити, що під новим шаром фарби усі дефекти зникають. Тим часом підготовка основи має вирішальне значення для кінцевого результату робіт.Щоб не наражати себе на зайві витрати потрібно ретельно оцінити стан поверхні та спланувати необхідні роботи. Отож з самого початку очищуємо стіну від пилу і жиру та ретельно оглядаємо. Ремонтуємо тріщини та пошкодження, усуваємо шари старого покриття, які лущаться, крихкі елементи штукатурки, плісняву і грибок, ґрунтуємо.

2. Умови, в яких фарбуємо, можуть зіпсувати кінцевий результат.
– Перед початком малярних робіт слід ознайомитися з рекомендаціями заводу-виробника стосовно умов, які повинні бути в приміщенні під час нанесення. Важливими чинниками є температура і вологість.
– Оптимальні умови для фарбування – це температура приблизно 18-25 градусів за Цельсієм. Дуже сухе повітря може призвести до занадто швидкого висихання фарби, а це ускладнює плавне з’єднання послідовних “смуг” фарби, і будь-які виправлення, зроблені на злегка підсохлій фарбі, будуть помітними як смуги або дефекти покриття.

3. Неправильний підбір інструментів.
– Щоб вибрати найкращі інструменти, які рекомендуються виробником фарби, перед придбанням валика краще прочитати етикетку на упаковці. На самих валиках знайдемо описи, для нанесення якого типу фарби призначений даний виріб. Валики з фактурою, невідповідно підібраною до типу фарби, утруднюють її рівномірне розподілення по поверхні стін.
– Пензлі низької якості можуть залишати на стіні ворсинки.
– Чим щільніша і гладкіша поверхня, тим слабшою повинна бути стрічка. Занадто міцна малярна стрічка при відриванні від основи може відстати разом з фарбою і навіть штукатуркою, в той час як занадто слабка може відклеїтися. Малярну стрічку потрібно відривати, коли фарба ще волога.
– Фарби низької якості або розбавлені занадто великою кількістю води мають погану покривну здатність. Після висихання може виявитися, що потрібно нанести наступні шари фарби, щоб ефективно покрити поверхню стін.

4. Неправильний спосіб нанесення фарби.
– Одна з найпоширеніших помилок при фарбуванні – це фарбування мокрої або вологої поверхні. Добре підготовлена до фарбування стіна повинна бути сухою. Після висихання фарби у сирих місцях спостерігаються плями,а також фарба втрачає адгезію, і це може спричинити здуття.
– Нерівномірне фарбування – це очевидна помилка, яка призводить до утворення на поверхні стін плям, смуг та помітних слідів валика. Фарбу слід наносити згори донизу або так званою літерою “V”. Також варто дотримуватися принципу “мокрого краю”, тобто фарбування наступних фрагментів стіни, поки фарба ще волога. Робимо перерву у фарбуванні лише тоді, коли вся поверхня стіни або стелі вкрита новим шаром фарби
– Під час фарбування не рекомендується занадто сильно притискати валик до стіни. Густа фарба при цьому залишає на поверхні сліди по краях, а розбавлена розтікається або розбризкується.

Поділитися